Pobierz 3-dniowy jadłospis – dieta przy Hashimoto

Jadłospis-Hashimoto
Blog / Dietetyka Kliniczna / Diety / Porady / Zdrowie

Pobierz 3-dniowy jadłospis – dieta przy Hashimoto

O zaleceniach żywieniowych przy chorobie Hashimoto przeczytasz tutaj.

Sposób żywienia odgrywa w tej chorobie ogromne znaczenie, dlatego dziś przygotowałam dla Was 3-DNIOWY PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS.

Dieta zakłada podaż energii na poziomie 2000 kcal, białko stanowi 20% (ok. 100g) dziennego zapotrzebowania kalorycznego, tłuszcze 35% (ok. 80g) , a węglowodany 40% (ok. 195 g). Wraz z dietą dostarczysz ok. 40 g błonnika pokarmowego tj. 5% dziennej energii.
Przekonaj się, że dieta nie musi być pasmem wyrzeczeń, lecz może być smacznym i prostym wyborem na życie! Pobierz swój PLAN.

To co chcę podkreślić, to to, że autoimmunologiczne zapalenie tarczycy wymaga zawsze indywidualnego podejścia i analizy – dietę projektujemy dla naszych pacjentów zawsze po dokładnym wywiadzie żywieniowo-medycznym i po analizie wyników badań. Jeśli zachodzi konieczność eliminacji określonych produktów z diety, bądź też całych grup produktów – robimy to biorąc pod uwagę indywidualną sytuację zdrowotną pacjenta. W taki też sposób dobieramy suplementację – indywidualnie, biorąc pod uwagę występujące i stwierdzone w badaniach niedobory.
Pamiętaj o tym, korzystając z jadłospisu!

Możemy Ci pomóc

Jeśli dotyka Cię choroba Hashimoto i chcesz skorzystać z indywidualnie przygotowanego planu dietoterapii, skontaktuj się z nami – przeczytaj więcej na stronie Poradnia. O skuteczności naszych działań świadczą zamieszczone tam referencje oraz recenzje na Fanpage Dieta z Głową.

Zdrowo pozdrawiam,
Magda

Zapoznaj się z naszą ofertą

Comments (5)

 1. Monika

  Poproszę o przykładowy 3 dniowy jadłospis, dziekyje

  1. Magdalena Słota

   Wystarczy kliknąć w “Pobierz swój plan” – tam znajdziesz menu, pozdrawiam!

 2. Joanna

  Hmmm przy hashimoto zaleca się rezygnację z nabiału bo kazeina zwiększa stan zapalny tarczycy. A tutaj w każdym przepisie produkty mleczne. Pomijam już kwestię glutenu (tu akurat kwestia bardziej indywidualna)
  To jak to tak pani dietetyk?

  1. Magdalena Słota

   Cześć, dziękuję za komentarz! Zalecenia przy Hashimoto, w związku z tym, że jest to dieta przeciwzapalna mówią o rezygnacji z produktów i ich grup, które są źle tolerowane przez organizm, jak w przypadku np. nietolerancji pokarmowych, które mogą powodować większy stan zapalny organizmu. Oczywiście, może u danej osoby wystąpić alergia na kazeinę czy też białka serwatki, bądź też nietolerancja laktozy – jednak jest to kwestia indywidualna i powinna być stwierdzona na podstawie badań, po konsultacji z lekarzem. Eliminowanie na wszelki wypadek może przynieść więcej szkody niż pożytku. Tak samo wygląda kwestia związana z glutenem. Pozdrawiam!

 3. […] Jak zastosować te zalecenia w praktyce? Skorzystaj z przykładowego jadłospisu, pobierz go tutaj. […]

Leave your thought here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *