Podcast Dieta z głową #17 – Jak mieć ciastko i zjeść ciastko?

Jak mieć ciastko i zjeść ciastko?
Podcast

Podcast Dieta z głową #17 – Jak mieć ciastko i zjeść ciastko?

Dziś rozmawiamy o kompromisach. Świat jest tak urządzony, że nie można jednocześnie mieć ciastka i zjeść ciastka. Codziennie dokonujemy wielu wyborów, podejmujemy decyzje, nawet jeśli robimy to nieświadomie.

Jeśli naszą decyzją jest spędzanie wieczoru z paczką chipsów na kanapie, to musimy być też świadomi konsekwencji tego właśnie wyboru. Każda zachcianka ma swoją cenę. Więc, po pierwsze – decyzje przynoszą konsekwencje. Po drugie nie da się zaspokoić jednego pragnienia, nie rezygnując równocześnie z czegoś innego. Niektóre działania wzajemnie się wykluczają. Podam przykład – ktoś kocha słodycze, chce je jeść codziennie, w ilościach bez limitu. Drugim pragnieniem tej osoby jest zdrowie, szczupła sylwetka. To wzajemnie się wyklucza, jednak nie zawsze chcemy się z tym faktem zgodzić.

Dziś będziemy zastanawiać się nad tym, czy można iść na kompromis – i wybrać takie rozwiązanie, które pozwoli nam zaspokoić jedno pragnienie bez rezygnacji z innego. Czy to się w ogóle opłaca – szukanie takich lepszych rozwiązań i kto może z tego odnieść najwięcej korzyści?

Jeśli chcesz odsłuchać całą rozmowę kliknij poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *