Ostatnio dodane

Burger z tofu
Znajdź mnie

Zacznij zmiany od diety i zrób to z głową

Poradnia

Jesteś gotowy na zmianę swojego życia na lepsze i potrzebujesz wsparcia? Zacznij zmiany od diety i zrób to z głową!

Pomagamy wszystkim osobom, które:

  • chcą poprawić swoją sylwetkę, zdrowie i samopoczucie
  • wymagają indywidualnego żywienia, w związku z występującą chorobą
  • potrzebują doradztwa żywieniowego w czasie ważnych życiowych wydarzeń np. ciąża, poprawa sylwetki po ciąży, wsparcie żywieniowe w chorobach i rekonwalescencji
  • poszukują profesjonalnego wsparcia w prowadzeniu diety eliminacyjnej np. bezglutenowej, bezmlecznej, wegańskiej, wegetariańskiej
  • chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze, a przy okazji urozmaicić swoją dietę o nowe, smaczne potrawy
  • są aktywne fizycznie, uprawiają sport amatorski i pragną poprawić wyniki sportowe
  • mają zaburzone relacje z jedzeniem, cierpią na zaburzenia odżywiania i chcą odzyskać radość płynącą z jedzenia
  • chcą wiedzieć, jak komponować posiłki, aby zachować odpowiedni bilans energetyczny, jakie produkty wybierać oraz co zamawiać w restauracji

Zmieni się więcej niż tylko dotychczasowa dieta, nowa wiedza i umiejętności będą procentować dla Ciebie przez całe życie.

Jesteśmy dietetykami klinicznymi i trenerami personalnymi, a o skuteczności naszych działań świadczą poniższe referencje oraz recenzje na Fanpage Dieta z Głową.

Działamy na terenie Katowic, Tychów, Zabrza oraz miast ościennych. Jeśli mieszkasz poza terenem Śląska, możesz skorzystać z konsultacji online.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Zapraszamy do kontaktu – zadzwoń, napisz maila lub rozpocznij czat w FB Messenger!


Referencje

Gabriela, lat 63

Do poradni Pani Gabriela zgłosiła się w maju 2018 roku. U pani Gabrieli na onkologii stwierdzono nowotwór nadnercza. Stwierdzono również guzki tarczycy, torbiele na nerkach i kamienie w pęcherzyku żółciowym oraz zdiagnozowano hiperlipidemię, zespół pustego siodła, niedobór witaminy D3, stłuszczenie wątroby, reumatoidalne zapalenie stawów. Pani Gabriela chorowała na Zespół Cushinga – nie można było zatrzymać kortyzolu – normy były przekroczone 25 razy. To spowodowało pojawienie się zespołu metabolicznego: cukrzycy, nadciśnienia, hipercholesterolemii. Pogorszeniu uległ wzrok, zaczęły wypadać włosy a skóra stała się sucha i swędząca. Z  nadciśnienia zaczęły pękać naczynka na twarzy i nogach. Z nadwagi puchły nogi, bolał kręgosłup.

Dzisiaj mija prawie rok od współpracy i programu dietoterapii. Oto, co pani Gabriela ma do powiedzenia:

Zaczynałam podróż z panią Moniką kiedy ważyłam prawie 100 kg, moje BMI wynosiło 36 a wiek metaboliczny wynosił 76 lat. Rok póżniej ważyłę 78 kg, moje BMI wynosi 29,1 a wiek metaboliczny wynosi 58 lat. Dieta jest dopasowana do mnie. Pajączki, które miałam na nogach zaczęły znikać, są tylko nieliczne. Wzdęcia, które zatruwały mi życie ustąpiły!!! Zaczęły mi znikać przebarwienia skóry, które miałam na całym ciele. Dzisiaj – nie biorę ani jednej tabletki – wszystko reguluję jedzeniem, sokami warzywnymi, ruchem i zmianą mentalności. Codziennie dokonuję pomiarów krwi i ciśnienia.
Ciśnienie kształtuje się w granicach:
108/78 mm Hg, tętno 70,
109/77 mm Hg, tętno 70,
120/88 mm Hg, tętno 68.
Poziom cukru we krwi:
Rano 96 mg/dL, południe 101 mg/dL, wieczór 112 mg/dL.
Rano 98 mg/dL, południe 87 mg/dL, wieczór 96 mg/dL.
Wyczuwam u pani Moniki ogromną troskę o pacjentów, którymi pani Monika się zajmuje, a to świadczy o jej profesjonalizmie. Cieszę się, że pani Monika mnie prowadzi.


Ewa, lat 44

Współpracę rozpoczęłyśmy w lutym 2019r. Ewa nie miała problemu z nadwagą, jednak charakter jej pracy (w służbie zdrowia, dyżury 12-godzinne) powodował trudności w tym, aby posiłki były regularne, odczuwała spadki energii i koncentracji w ciągu dnia. Wiedza żywieniowa Ewy była już na początku bardzo duża, jednak brakowało odpowiedniego zbilansowania posiłków. Priorytetem Ewy było zdrowie i dobre samopoczucie, sama poprawa sylwetki i spadek masy ciała do tej optymalnej dla Ewy, była na dalszym planie.

Efekty naszej współpracy, po 3 miesiącach to: dopasowanie planu żywieniowego do stylu życia i potrzeb zdrowotnych Ewy, a przy okazji utrata 2 kg masy ciała, – 4 cm w obwodzie bioder, -3 cm w obwodzie talli. Lepsze samopoczucie i dużo wyższy poziom energii.

A teraz kilka słów od Ewy:

Samej trudno mi było zmienić nawyki żywieniowe. Z pomocą Magdy udało mi się wszystko poukładać. Jem smacznie i czuję się rewelacyjnie, przepisy przypadły do gustu całej rodzince. Ogromne zaangażowanie i wiara w to co robi, nieustannie rozwijana i poszerzana wiedza, profesjonalizm no i wielkie serducho – oto cała Magda. Ja powoli uczę się nowego, lepszego życia i wiem już, że nie potrzeba mi kolejnej diety cud – wystarczy tylko być w stałym kontakcie z Magdą.


Bożena, lat 63

Mam na imię Bożena i pracuję jako wychowawca w przedszkolu. Panią Monikę Prusaczyk poznałam w trakcie realizowanych przez nią praktyk zawodowych w naszej placówce. Zainteresowałam się współpracą z panią Moniką, ponieważ od 33 lat choruję na cukrzycę i mój stan zdrowia nie był najlepszy. Cierpiałam na duże wahania poziomu cukru we krwi i z tej przyczyny moje samopoczucie było nie najlepsze. Objawy choroby nieutannie dawały o sobie znać. Nie wiedziałam jakim odżywianiem mogę wpłynąć na wyrównanie poziomu cukru we krwi, nie umiałam odpowiednio komponować posiłków. W poradni w której się leczę, nie otrzymuję porad, a jedynie leki. Pomyślałam, że w tej kwestii najbardziej pomocny okaże się dietetyk. I nie myliłam się. Pani Monika okazała się osobą z dużą wiedzą i chęcią pomocy. Przekazała mi praktyczne wskazówki, które mogę wdrożyć w codzienne życie i poprawić swój stan zdrowia. Cenne rady i propozycje posiłków poprawiły mój stan zdrowia, ponieważ cukrzyca to choroba dietozależna, wiem, że odżywianie ma bardzo duży wpływ na przebeg i objawy choroby. Dzięki Pani Monice poprawiłam jakość życia i szczerze polecam panią Monikę jako wykwalifikowanego dietetyka i specjalistę w tej dziedzinie.


Kasia, lat 31

Współpracę rozpoczęłyśmy w styczniu 2019r. Głównym celem Kasi było zrzucenie dodatkowych kilogramów, które pozostały z nią po ciąży. Wyniki badań ujawniły nam insulinooporność (glukoza -101 mg/dl, insulina – 19,8 mIU/l, wskaźnik HOMA = 4,93) oraz podwyższoną aktywność enzymów wątrobowych. Po zastosowaniu dietoterapii i odpowiedniej suplementacji wyniki badań z kwietnia 2019r. wskazały na poprawę: glukoza – 98 mg/dl, insulina – 10,2 mIU/l, wskaźnik HOMA – 2,4!, enzymy wątrobowe w normie. Oprócz tego, z początkiem maja tj. po 3 miesiącach możemy pochwalić się również dużymi zmianami w sylwetce: -8 kg masy ciała, -5,1% tkanki tłuszczowej, -10 cm w obwodzie talli, -10 cm w obwodzie bioder.

A oto co mówi sama Kasia o naszej współpracy:

Rozpoczęłam współpracę z Magdą, aby pozbyć się nadprogramowych kilogramów, które zostały mi po ciąży. Jestem bardzo zadowolona z dotychczasowej współpracy. Jeśli mam tylko jakieś pytania lub wątpliwości, Magda natychmiast je rozwiewa. Co do posiłków zaproponowanych przez Magdę – są pyszne, bardzo urozmaicone, porcje są naprawdę duże, więc nie chodzę głodna. Dla mnie, jako młodej mamy ważne jest również to, że nie tracę całego dnia na ich przygotowanie – co zresztą Magda obiecała na początku współpracy. Jeśli ktoś poszukuje dobrego i solidnego dietetyka, to z czystym sumieniem polecam Magdę – kilogramy i centymetry spadają, a ja z dnia na dzień czuję się coraz lepiej.

Wspólna praca z dietetykiem to nie tylko przygotowanie planu żywieniowego i jego realizacja przez pacjenta – to zaufanie, przekazywanie wiedzy i praca nad zmianą przekonań i nawyków żywieniowych na stałe. Tylko to może przynieść trwały sukces!

Kasiu – gratulujemy!


Masz problem, który chcesz rozwiązać wraz z doświadczonym dietetykiem? Zapraszamy do kontaktu – zadzwoń, napisz maila lub rozpocznij czat w FB Messenger!

×